Palermo nu a reusit sa invinga Atalanta

0
71

Una din formaţiile cu pretenţii din actualul sezon de Serie A, Palermo, a încheiat la egalitate, 1-1, deplasarea de la Atalanta şi foarte probabil va pierde contactul cu AS Roma pentru locul doi.

Aflată la şase puncte în spatele Romei, Palermo a sperat la o victorie de moral la Atalanta, o victorie care să o readucă în lupta pentru locul doi dar Atalanta – Palermo s-a încheiat nedecis, 1-1.

Zampagna (foto, stanga) a deschis scorul pentru gazde în minutul 13 iar Aimo Diana a egalat pentru Palermo în minutul 58 şi în ciuda ocaziilor din final, Palermo nu a mai reuşit să înscrie astfel că s-a apropiat la numai cinci puncte de Roma care joacă duminică, acasă, cu codaşa Reggina.

în al doilea meci disputat sâmbătă în Serie A, Chievo s-a impus fără probleme în faţa lui Torino, 3-0, goluri marcate de Erion Bogdani, de două ori, şi Matteo Brighi, şi Chievo a urcat pe 15, chiar în faţa lui Torino care a căzut pe 16.