Marica, inca o ”dubla” pentru VfB Stuttgart!

0
47

Atacantul Ciprian Marica a marcat doua goluri pentru formatia VfB Stuttgart, simbata, in meciul amical cistigat, in deplasare, cu scorul de 5-2, in fata echipei St. Pauli, ultimul dinaintea startului sezonului 2008/2009 in Bundesliga, informeaza site-ul oficial al gruparii germane.

Marica a fost titular in atac, alaturi de Mario Gomez. Internationalul romin a inscris ambele goluri in a doua repriza a intilnirii, iar in minutul 66 a fost inlocuit cu Ljuboja.

Intr-un alt meci amical, formatia Energie Cottbus, cu atacantul Emil Jula in teren din minutul 50, a invins, pe teren propriu, scor 2-1, echipa Ingolstadt. Jula l-a inlocuit pe bulgarul Rangelov, autorul celor doua goluri ale echipei din Cottbus.