Liga I: Unirea Urziceni – Poli Timisoara 2-0

0
54

Echipa lui Dan Petrescu (foto), Unirea Urziceni, a învins, vineri, scor 2-0, Politehnica Timişoara, într-un meci contând pentru etapa a 26-a a Ligii I, ambele goluri ale ialomiţenilor fiind reuşite de Bogdan Stancu.

Unirea Urziceni beneficiază de o lovitură liberă de la 20 de metri, în minutul 32. Execută Bogdan Stancu şi Marius Popa este învins, 1-0 pentru Unirea.

Bogdan Stancu este lansat excelent în adâncime, în minutul 42, lobează balonul peste Popa şi scorul devine 2-0 în favoarea gazdelor.

Unirea Urziceni: Stelea – Epaminonda, Galamaz, D. Munteanu, Bordeanu – Mara, Haciatrian (Pojer 89), Pădureţu, Cr. Constantin – B. Stancu (C. Petre 78), Bilaşco (Onofraş 71). Antrenor: Dan Petrescu.

Poli Timişoara: M. Popa – Cânu, McKain, Emeghara – I. Matei, Alexa (Mansour 75), Shroj (Omoduemuke 63), A. Karamian – Pleşan (Torje 46) – A. Cristea, Bucur. Antrenor: Valentin Velcea.