Liga I: Unirea Urziceni – Otelul Galati 0-0

0
41

Revelatia campionatului, Unirea Urziceni, a reusit doar un rezultat de egalitate, scor 0-0, pe teren propriu, cu formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a XX-a a Ligii I la fotbal.

In minutul 78, elevii lui Dan Petrescu (foto) au solicitat penalty la patrunderea in careu a lui Danalache, faultat grosolan de un fundas al oaspetilor, insa centralul Augustus Constantin (foto jos) a lasat jocul sa continue.

Onofras a avut sansa deschiderii scorului in ultimele minute ale partidei, insa reluarile sale au fost respinse.

Unirea Urziceni: Stelea – Balint, Galamaz, Mehmedovic, Bordeanu – Mara (C. Constantin 83), Paduretu, Apostul, C. Petre (Onofras 57) – Bilasco (Danalache 66), B. Stancu. Antrenor: Dan Petrescu.

Otelul Galati: Kolev – Sirghi (Giurgiu 19), S. Costin, Jelev, Semeghin – Viglianti, Paraschiv, D. Stan, Deac (Salagean 90) – Szekely (Labukas 88), Jula. Antrenor: Petre Grigoras.

Cartonase galbene: Galamaz ’10 / Semeghin ’10, Costin ’59, Labukas ’88.

Pe stadionul “Tineretului” din Urziceni au fost prezenti 5000 de spectatori.