LIGA I/ Unirea Urziceni – FC Arges 3-2

0
42

Formatia pregatita de fostul international Dan Petrescu, Unirea Urziceni, a obtinut primele puncte in actuala editie a Ligii I, dupa ce a dispus pe teren propriu, scor 3-2, de nou-promovata FC Arges.

Oaspetii au deschis scorul in minutul 11, prin Kamara, insa Bogdan Mara a egalat un sfert de ora mai tarziu. Pitestenii au revenit in avantaj in minutul 31 (Dulcea), insa repriza a doua a apartinut gazdelor, care au inscris de doua ori (Rusescu, ’46; Mara, ’75, din penalty).

Unirea Urziceni: 1. Arlauskis – 19. Brandan, 6. Galamaz, 4. Mehmedovici, 23. Bordeanu – 10. Mara, 32. I. Apostol (16. Nicu ’50), 25. Paduretu, 30. S. Frunza (5. Todoran ’90+1) – 7. Bilasco (35. Rusescu ’46), 11. Onofras. Antrenor: Dan Petrescu.

FC Arges: 1. Bosneag – 2. M. Stan (27. Voiculet ’85), 5. D. Balasa, 3. Lacusta, 4. Bazzi – 9. Cr. Tanase. 8. M. Cirstoiu, 10. Tames, 7. Doman (11. Nastasie ’65) – 13. Dulcea (18. Chirciu ’66), 30. Kamara. Antrenor Ionut Badea.

Cartonase galbene: Onofras ’40, Bordeanu ’59, Brandan ’90+4 / Balasa ’38, Bazzi ’55

Meciul a contat pentru etapa a doua a Ligii I.