Liga I: U Craiova – Dinamo 1-1

Universitatea Craiova si Dinamo au remizat, scor 1-1, intr-un meci din etapa a XIV-a a Ligii I, disputat sambata seara pe stadionul “Ion Oblemenco”.

Oltenii au dominat prima repriza, reusind sa concretizeze prin Tanasa (’39), care a finalizat elegant pe langa Bogdan Lobont. Danciulescu a reusit sa egaleze in minutul 80, cu un sut imparabil de la marginea careului de 16 metri.

Dinamo este la a treia remiza consecutiva in Liga I.

Universitatea Craiova: Bornescu – Dananae, Mitchell, Stoica, Rose – Prepelita (Girla 64), Saceanu, Gargalie, Velcovici – Tanasa (Wobay 75), Costea (Baird 60). Antrenor: Nicolo Napoli

Dinamo: Lobont – Galliquio, L. Goian (Chiacu 54), St. Radu, Gvozdenovic (Pulhac 63) – Bratu, Margaritescu, C. Munteanu, Bostina – Danciulescu, Niculescu. Antrenor: Walter Zenga

David Popovici a câştigat titlul naţional la 50 m liber

David Popovici a câştigat, la Otopeni, titlul naţional al României pe anul 2024, în proba de 50 de metri...