Liga I: U Cluj – Poli Timisoara 1-2

0
75

Poli Timisoara s-a impus cu 2-1 pe terenul Universitatii Cluj, intr-un meci din etapa a X-a a Ligii I.

Gazdele au deschis scorul in minutul 20 prin Nemanja Jovanovic, care a profitat de pasa gresita a lui Cinu.

Timisorenii au egalat inainte de pauza prin Sorin Radoi, reluare cu capul dupa un corner, Clujul a avut sansa lui 2-1 in minutul 73, insa Goga a ratat singur cu Marius Popa, iar pe contraatac, in minutul 79, Poli a marcat pentru 1-2 prin Gigel Bucur.

U Cluj: Szolomajer – Ungurusan, M. Baciu, Iodi, Suller (B. Dolha 66) – Olah, Haciatrian, G. Coman (A. Savu 46) – Szabo (Negrean 82), Goga – N. Jovanovic. Antrenor: Adrian Falub

Poli Timisoara: Popa – S. Radoi, Cinu, McKain, Dancia – Torje (Abiodun 73), Alexa, Aliuta, Karamian – Bucur (Srhoj 90+2), Rusic (Mansour 57). Antrenor: Dusan Uhrin jr.