Liga I: Poli Timisoara – Unirea Urziceni 0-0

0
65

Politehnica Timisoara si Unirea Urziceni au remizat, luni seara, scor 0-0, in ultimul meci al etapei a XXI-a a Ligii I la fotbal.

Gazdele au avut prima ocazie importanta in minutul 15, insa veteranul Bogdan Stelea a retinut sutul excelent din afara careului de 16 metri al lui Karamyan (foto).

Formatia antrenata de Dan Petrescu a raspuns pe finalul reprizei intai, cu o executie frumoasa a lui Iulian Apostol, din lovitura libera, retinuta cu siguranta de portarul timisorenilor, Marius Popa.

Oaspetii au mai avut cateva ocazii buna si in partea a doua, cea mai periculoasa in minutul 63, prin Danalache.

Poli Timisoara: 12. M. Popa – 30. Badoi, 16. Luchin, 23. Cinu, 25. Milhazes – 7. Aliuta, 31. Abiodun, 4. Brezinsky, 10. Karamyan – 9. I. Ganea, 19. G. Bucur (8. Martinez ’80). Antrenor: Dusan Uhrin jr.

Unirea Urziceni: 12. Stelea – 24. Balint, 6. Galamaz, 29. D. Munteanu, 23. Bordeanu – 10. Mara, 19. P. Brandan (32. I. Apostol ’33), 17. Burns, 8. Cr. Constantin (25. Paduretu ’68) – 11. Onofras (14. B. Stancu ’80), 15. Danalache. Antrenor: Dan Petrescu