Liga I: Otelul Galati – Rapid 0-1

0
76

Echipa Rapid Bucuresti a invins, duminica, in deplasare, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia Otelul Galati, intr-un meci din etapa a XXI-a a Ligii I, obtinind prima victorie in 2008 in primul esalon.

Unicul gol al intilnirii a fost inscris de Pierre Boya (foto), in minutul 75. Camerunezul, lansat de Pancu, l-a driblat pe portarul Kolev si a inscris in poarta goala.

Jucatorul Otelului, Sergiu Brujan, a fost eliminat in minutul 79, dupa ce a primit al doilea cartonas galben pentru un fault asupra lui Pancu.

Arbitrul Ovidiu Hategan l-a eliminat si pe Gabriel Paraschiv in minutul 83, capitanul galatenilor primind al doilea cartonas galben dupa o intrare brutala la Nicole Grigore.

Otelul Galati: 12. Kolev – 29. Giurgiu, 18. Sg. Costin, 31. Jelev, 25. Semeghin (15. Salagean ’65) – 28. Szekely, 10. G. Paraschiv, 9. Viglianti (20. Brujan ’58), 23. Deac – 19. D. Stan, 27. E. Jula. Antrenor: Petre Grigoras.

Rapid: 1. D. Coman – 21. Sapunaru, 24. Maftei, 23. M. Constantin, 4. Leonard – 6. Vasco Matos (16. Herea ’46), 8. St. Grigorie (29. Buga ’90+2), 18. N. Grigore, 7. Cesinha – 11. Boya, 9. Despotovici (19. Pancu ’46). Antrenor: Mircea Rednic.