Liga I: Jiul Petrosani – Gloria Bistrita 0-1

0
70

Gloria Bistriţa a învins, vineri, în deplasare, cu 1-0 echipa Jiul Petroşani, în primul meci al etapei a 21-a a Ligii I.

Bistriţa are ocazia de a deschide scorul încă din minutul 3, în urma unui contraatac, Rus a rămas singur cu poarta goală, dar trimite balonul peste transversală.

Gloria are o nouă ocazie importantă de gol în minutul 41. Mureşan trimite puternic cu capul, dar portarul Anton reuşeşte să reţină.

în minutul 60, Dulcea ratează din nou deschiderea scorului, lovitura sa de cap din careul mic fiind reţinută de portarul Albuţ.

Gloria deschide scorul în minutul 79. în urma unui corner de pe parte dreaptă, Mureşan reia puternic cu capul în poarta lui Anton.

JIUL PETROŞANI-GLORIA BISTRIŢA 0-1 (Mureşan 79)

Jiul Petroşani: Anton – Dinu, Kallai, Mihart (Petrescu 85), Lungan – M. Voicu, Bicfalvi, Pâcleşan, M. Gheorghe (Borza 39) – Paleacu (Găldeanu 75), Dulcea. Antrenor: Marian Tudorache