Liga I: FC Arges – U Craiova 0-0

0
84

FC Argeş şi Universitatea Craiova au încheiat la egalitate, scor 0-0, în meciul de sâmbătă, din etapa a 20-a a Ligii I, şi au demontat ipotezele lansate în cursul săptămânii, conform cărora piteştenii se vor impune fără probleme.

Piteştenii au început meciul în jumătatea oaspeţilor, dar fără a-şi crea ocazii mari de gol la poarta Universităţii.

în minutul 32, Adrian Iordache a trimis cu capul spre poartă, dar mingea a trecut puţin pe lângă.

Universitatea a replicat prin Wobay, care, în minutul 38, a şutat violent din lovitură liberă de la 30 de metri, dar şutul său a trecut puţin pe lângă vinclu.

în minutul 56, FC Argeş a înscris prin Bălţoi, dar golul a fost anulat pe motiv de ofsaid.

Bornescu a scos de sub bară şutul puternic al lui Dorinel Munteanu, în minutul 76.

FC ARGEŞ-UNIVERSITATEA CRAIOVA 0-0

FC Argeş: Hotoboc – D. Bălan, Ad. Iordache, Milosevic, Poenaru – Tameş, D. Munteanu (I. Badea 86), Prepeliţă, Ad. Iordache – Bălţoi (Cr. Tănase 70), Tănasă (Mitrovic 86). Antrenor: Dorinel Munteanu.

Universitatea Craiova: Bornescu – Dănănae, Ciucă, Mitchell, Rose – Săceanu, Pârvu (Gârlă 24), Dina (Baird 79), Gărgălie – Njock, Wobay (Fl. Costea 93). Antrenor Ştefan Stoica (foto).

Cartonaşe galbene: Tameş (37) / Dina (12)

Arbitri: Alexandru Deaconu – Nicolae Marodin, Cătălin Savu

Spectatori: 7.000

Stadion: Nicolae Dobrin