Liga I: Farul – Dinamo 1-1

0
47

Farul Constanta si Dinamo Bucuresti au terminat la egalitate, 1-1, miercuri seara, in etapa a 28-a a Ligii I de fotbal.

Dinamo a deschis scorul in prelungirile primei reprize, prin Danciulescu (foto), iar Farul a egalat prin Dinu Todoran, in repriza secunda (’66).

In minutul 35 al partidei, fundasul dinamovist Stefan Radu si-a pierdut cunostinta pentru citeva momente, dupa o ciocnire cu portarul Bogdan Lobont, si a fost transportat la spital.

Farul: Vlas – Farmache (Bacila ’46), I. Barbu, Schiopu, L. Florea – Otvos, Todoran, Pacuraru, I. Apostol (Senin ’72) – Gurita, T. Moldovan (Tilinca ’61). Antrenor: Basarab Panduru

Dinamo: Lobont – Blay, Moti, St. Radu (Scarlatache 37), Pulhac – Ropotan (Vranjkovici 74) – Ze Kalanga (Margaritescu 55), Ad. Cristea, C. Munteanu – Niculescu, Danciulescu. Antrenor: Mircea Rednic