Liga I: Farul Constanta – Universitatea Craiova 3-1

0
74

Farul Constanta a invinsa, sambata, Universitatea Craiova, cu scorul de 3-1, desi la pauza scorul era 1-0 pentru oaspeti.

In fata unui stadion aproape gol, Craiova a deschis scorul prin Costea, in minutul 13. Oaspetii au condus pana in minutul 47, cand Maxim a transformat lovitura de pedeapsa obtinuta de Florea.

Farul a mai marcat de inca doua ori, prin Gerlem (’53) si Daniel Florea (’64), si si-a adjudecat cele trei puncte.

In ciuda rezultatului excelent obtinut de Farul, tehnicianul formatiei, Ion Marin, a fost contestat de putinii suporteri constanteni prezenti in tribune.

Farul Constanta: Curca – Farmache (Daniel Florea 46), I. Barbu, Schiopu, Maxim – Bacila, Todoran, Patrascu (Larie 49), Voiculet – Gerlem, Nanu (Nae 71). Antrenor: Ion Marin

Universitatea Craiova: Bornescu – Dananae, Stoica, Curteanu (Barboianu 69), Rose – Prepelita (Stoianof 60), A. Ionescu, Saceanu, Velcovici (Wobay 57) – Costea, Tanasa. Antrenor: Nicolo Napoli