LIGA I/ Dinamo se distanteaza in fruntea clasamentului

0
80

Formaţia Dinamo Bucureşti a învins, duminică, pe teren propriu, cu scorul de 1-0 (0-0), echipa Farul Constanţa, într-o partidă contând pentru etapa a X-a a Ligii I şi s-a distanţat la patru puncte de a doua clasată, Unirea Urziceni, care are însă un meci mai puţin disputat.

Unicul gol al partidei a fost înscris de Andrei Cristea ’49.

În minutul 10, Cico a şutat de la aproximativ 25 de metri, mingea l-a depăşit pe Bogdan Lobonţ, însă a lovit bara din stânga a porţii.

În minutul 21, Boştină a expediat balonul în transversală, în urma unei lovituri libere de la aproximativ 20 de metri.

În minutul 49, Boştină a executat un corner de pe partea draptă şi Andrei Cristea a reluat balonul cu capul, care a fost uşor deviat de un jucător de la Farul Constanţa, înainte de a intra în plasă.

Dinamo: 1. Lobonţ – 6. Homei, 30. Tamaş, 55. J. Cesar, 3. Pulhac (5. Izvoranu ’58) – 27. Ze Kalanga (22. Torje ’68), 25. Ropotan (17. A. Cristea ’46), 20. Ad. Cristea, 8. Boştină – 15. Fl. Bratu, 10. Dănciulescu. Antrenor: Mircea Rednic.

Farul Constanţa: 30. Vlas – 2. Farmache, 3. I. Barbu, 5. Şchiopu, 27. Maxim – 19. Teekloh (24. Fatay ’82) – 7. Băcilă (85. Gosici ’72), 18. C. Voiculeţ, 20. Rusmir, 17. Mendy (9. Alibec ’67) – 13. Chico. Antrenor: Ion Marin

Cartonaşe galbene: Farmache ’89, Chico ’90. Sursa: Mediafax.ro