LIGA I: DACIA MIOVENI – DINAMO 1-2

0
61

Dinamo a invins, sambata seara, cu scorul de 2-1, Dacia Mioveni, luandu-si revansa in fata formatiei argesene, care i-a eliminat din Cupa Romaniei-Timisoreana, iar in turul campionatului a plecat cu un punct nesperat de pe terenul campioanei en-titre.

Ianis Zicu (foto) a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 52, iar Bratu a pus capat sperantelor spectatorilor din Mioveni, majorand diferenta cinci minute mai tarziu.

Golul de onoare al gazdelor a fost inscris de Ionut Savu, in minutele de prelungire ale partidei.

“Sunt convins ca moralul echipei va creste dupa acest meci si ca ne vom realiza obiectivul”, a declarat la finalul meciului antrenorul principal al FC Dinamo, Cornel Talnar.

Dacia Mioveni: 12. Stanca – 2. Scarlatache, 4. Olteanu, 6. Daouda, 10. Vladu – 5. Ghindeanu, 23. Balauru (20. A. Neagoe ’72), 21. Frasineanu, 18. R. Neagoe – 13. Cr. Bratu (19. Chiacu ’51), 25. Chihaia (11. I. Savu ’58). Antrenor: Sorin Cirtu.

Dinamo: 1. Lobont – 30. Galliquio (18. L. Goian ’76), 4. Moti, 28. Izvoranu, 3. Pulhac – 22. Torje (24. Zicu ’46), 25. Ropotan, 7. C. Munteanu, 20. Ad. Cristea – 15. Fl. Bratu, 9. Miranda (10. Danciulescu ’60). Antrenor: Cornel Talnar.

Meciul a contat pentru etapa a XXI-a a Ligii I.