Liga I: CFR Cluj – Pandurii Tg. Jiu 1-0

0
58

CFR Cluj a învins cu 1-0 formaţia Pandurii Târgu Jiu, prin golul reuşit de Semedo, într-un meci disputat sâmbătă, în etapa a 22-a a Ligii I.

Pandurii încearcă poarta clujenilor în minutul 9, cu o pasă în adâncime care îl caută pe Adrian Popescu, dar Stăncioiu iese bine şi reţine.

În minutul 40, Orac şutează din nou, de la 20 de metri, dar mingea trece peste transversală.

Ultima ocazie a reprizei aparţine gazdelor, care trimit o centrare respinsă peste poartă de Guso.

După pauză, Orac continuă seria ratărilor. În minutul 54 şutul său trece cu puţin pe lângă poarta adversă.

În minutul 55, atacantul clujean Surdu şutează bine, dar Guso reţine.

În minutul 78, gazdele reuşesc deschiderea scorului. Semedo pătrunde bine în careul Pandurilor şi şutează foarte bine, la colţul drept al porţii lui Guso.

CFR-ul are ocazia să mărească diferenţa în minutul 83, dar Oliveira trage în bară.

CFR CLUJ – PANDURII TÂRGU JIU 1-0 (Semedo 78)

CFR Cluj: Stăncioiu – Cadu, Panin, Tony, Andre de Sousa – Coroian, Minteuan, Manuel Jose (Semedo 46) – Surdu, Didy (Oliveira 46), V. Frunză. Antrenor: Cristiano Bergodi (foto)

Pandurii Târgu Jiu: Guso – Rus, Chibulcutean, Dragomir – Mândrean – F. Stângă (Vintilescu 78), Orac, Vancea (Păcurar 64), L. Mihai – Ad. Popescu, Ad. Iordache (Vasilache 56). Antrenor: Eugen Neagoe

Cartonaşe galbene: Minteuan 27, V. Frunză 30, Panin 40/F.Stângă 36, Iordache 46

Arbitri: Alexandru Deaconu – Nicolae Marodin, Iulian Radu

Stadion: Gruia

Spectatori: 7.000