Liga I: Ceahlaul – Universitatea Craiova 1-0

0
36

Ceahlaul Piatra-Neamt a invins, duminica, Universitatea Craiova, cu scorul de 1-0, intr-un meci din etapa a XVII-a a primei divizii.

Sarbul Dejan Rusmir a marcat singurul gol al partidei, in minutul 65, suficient pentru ca Ceahlaul sa-si adjudece cele trei puncte.

Partida a avut trei jucatori eliminati, mai intai atacantul Ceahlaului, Golban, a parasit terenul in minutul 80, iar dupa fluierul de final Nohai si Baird au vazut si ei cartonasul rosu.

“Am obtinut o victorie norocoasa in fata Craiovei. Sunt multumit de cele trei puncte obtinute si nu comentez arbitrajul la victorie”, a declarat finantatorul echipei din Piatra-Neamt, Gheorghe Stefan.

Ceahlaul Piatra-Neamt: Multescu – Nohai, Vitelaru, B. Fernandes, Barna – N. Raducan (Cebotaru 73), Rusmir, Hamza, M. Oprea (Ayza 58) – Doicaru (Golban 26), V. Frunza. Antrenor: Viorel Hizo

Universitatea Craiova: Bornescu – Dananae, D. Stoica, Mitchell, Rose – Prepelita, A. Ionescu (Wobay 75), Saceanu, Velcovici (Baird 68) – C. Tanasa, Costea. Antrenor: Nicolo Napoli