LIGA 1/ UTA – Unirea Urziceni 1-2

0
64

Formatia pregatita de Dan Petrescu, Unirea Urziceni, s-a impus sambata cu scorul de 2-1 pe terenul retrogradatei UTA, intr-un meci din etapa a XXXII-a a Ligii I.

Brandan a deschis scorul pentru oaspeti in minutul 22, cu un sut superb din afara careului. Hidisan a egalat cu o executie perfecta din lovitura libera, insa Bogdan Mara (foto) a stabilit scorul final, 2-1 pentru Urziceni, in minutele de prelungire ale primei reprize, din penalty.

UTA: 12. Mirne – 25. I. Balan, 6. Chita, 4. Buican, 14. Melinte – 15. Hora (24. R. Iacob ’60), 18. Cr. Todea, 10. Hidisan, 23. Ibeh – 9. Baltoi (5. Fl. Dan ’83), 27. Zaharia (7. Oliveira ’73). Antrenor: Ionut Chirila.

Unirea Urziceni: 12. Stelea – 16. Nicu, 6. Galamaz, 29. D. Munteanu (4. Mehmedovici ’23), 19. Brandan – 10. Mara (2. C. Petre ’55), 3. Ricardo, 17. Burns, 25. Paduretu – 14. B. Stancu, 7. Bilasco (23. Bordeanu ’89). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonase galbene: Baltoi ’22, Hidisan ’43, Chita ’45+1, I. Balan ’58 / Galamaz ’42, Burns ’77, C. Petre ’86.