Liga 1: UTA – Steaua 1-1

Steaua nu a reusit decat un rezultat de egalitate, 1-1, in deplasarea de la Arad.

Banel Nicolita a deschis scorul in minutul 57, sutul sau deviat invingandu-l pe portarul Dumitru Tudor. UTA a egalat in minutul 83 prin Edson, care a transformat lovitura de la 11 metri acordata de centrarul Teodor Craciunescu pentru un hent in careu al lui Ovidiu Petre.

UTA: D. Tudor – Balan, Chita, Buican, Simao – Hora, C. Todea (Hidisan 84), N. Varga, Frasineanu (Rozsel 69) – Baltoi, M. Ilie (Edson 64). Antrenor: Marius Lacatus

Steaua: Zapata – Badoi, Goian (Baciu 14), Rada, P. Marin – Nicolita, Ov. Petre, Lovin (Cristocea 14), R. Surdu (Golanski 76) – Dica, V. Iacob. Antrenor: Massimo Pedrazzini

Cosmin Matei (Sepsi) a fost depistat pozitiv

Cosmin Matei a fost depistat pozitiv după meciul pe care echipa sa, Sepsi OSK, l-a pierdut cu Universitatea Craiova,...