Larisa Iordache, medalii de aur la bârnă și la paralele, la etapa de Cupă Mondială de la Koper

0
138

Gimnasta Larisa Iordache a câştigat medalii de aur la bârnă și la paralele, la etapa FIG World Challenge Cup de la Koper (Slovenia).

În finala de la bârnă de azi, Larisa a fost notată cu 14.150, cu care a câştigat medalia de aur. Iar sâmbătă, gimnasta a primit în finală nota 13.800 la paralele. Etapa FIG World Challenge Cup de la Koper este primul concurs internaţional la care a participat Larisa Iordache după Campionatul European de la Cluj-Napoca, unde a obţinut medalia de bronz la bârnă.

La startul competiţiei din Slovenia s-au aflat 70 de sportivi (35 de fete, 35 de băieţi) din 18 naţiuni – Austria, Brazilia, Canada, Columbia, Croaţia, Cipru, Cehia, Grecia, Spania, Germania, Hong Kong, Ungaria, Israel, Letonia, Norvegia, România, Africa de Sud, Slovenia.

Etapa de Cupă Mondială de la Koper prevede doar concursuri pe aparate.