Kickers Offenbach 2-0 Dinamo

0
97

Dinamo Bucureşti a fost învinsă vineri seara de formaţia germană Kickers Offenbach, recent retrogradată în liga a treia, cu scorul de 2-0 (0-0), în ultimul joc de pregătire din cadrul turneului efectuat în Germania.

Ambele goluri ale gazdelor au fost marcate în repriza a doua, în minutele 68 şi 78.

Antrenorul Mircea Rednic a început cu formula
Dolha – Blay, L. Goian, Izvoranu, Pulhac – Torje, Ropotan, Boştină, I. Iordache – Fl. Bratu, Dănciulescu, iar după pauză au jucat Romanovs – Homei, L. Goian, Diabate, Pulhac – Andrei Cristea, Alexe, Ropotan (Bucşă, 76), Thiago – Miranda, Dănciulescu (M. Damaschin, 64).

În primele doua meciuri, Dinamo a învins pe Eintracht Braunschweig, din liga a treia, cu scorul de 1-0 (Dănciulescu), şi pe amatorii de la FV Dudenhofen, cu 6-0 (Alexe, Miranda, Andrei Cristea, I. Iordache, Danciulescu, Blay).

La Kickers Offenbach a jucat în urmă cu mai multe sezoane actualul secund al lui Dinamo, Ion Vlădoiu.