Hochei pe gheata / Rezultate din NHL

Slovacul Marian Hossa (foto), super-starul lui Atlanta Thrashers, a fost cel mai bun jucător al serii el reuşind trei goluri pentru victoria formaţiei sale, 6-2 cu Los Angeles Kings.

Iata rezultatele complete inregistrate in noaptea aceasta in NHL:

Pittsburgh Penguins – New York Islanders 5-2, au marcat Erik Christensen, de două ori, Michel Ouellet şi Sydney Crosby, de două ori, respectiv Richard Park şi Aaron Asham. Scorul a fost egal, 2-2, până în minutul 43.

Atlanta Thrashers – Los Angeles Kings 6-2, au marcat Shane Hindy, Marian Hossa, de trei ori, Jim Slater şi Glen Metropolit, respectiv Alexander Frolov şi Tom Kostopoulos.

Chicago Blackhawks – Columbus Blue Jackets 4-5 după prelungiri, au marcat Patrick Sharp, Bryan Smolinski, de două ori şi Jim Vandermeer, respectiv Sergei Fedorov, Rostislav Klesela, Joe Motzko, Fredrik Modin şi Jason Chimera. Blackhawks a condus cu 3-1, Crew au avut 4-3 dar gazdele au revenit şi au egalat cu 93 de secunde înainte de final ducând jocul în prelungiri.

Montreal Canadians – Vancouver Canucks 0-4, au marcat Josh Green, Lukas Krajicek, Ryan Kesler şi Jan Bulis.

Ottawa Senators – Washington Capitals 5-2, au marcat Andrej Mezaroş, Mike Comrie, de două ori, Daniel Alfredsson şi Patrick Schaefer, respectiv Chris Clark şi Steve Eminger.

New Jersey Devils – New York Rangers 1-0, au marcat Brad Lukovich,

Tampa Bay Lightning – Toronto Maple Leafs 2-4, au marcat Vincent Lecavalier şi Dan Boyle, respectiv Nik Antropov, John Pohl, Alex Steen şi Alexei Ponikarovski. Gazdele au condus cu 1-0 şi 2-1 iar rezultatul de egalitate, 2-2, a rezistat până cu ceva mai mult de patru minute înainte de final.

Florida Panthers – Carolina Hurricanes 2-3 după prelungiri, au marcat Olli Jokinen şi Nathan Horton, respectiv Scott Walker, Erik Cole şi Justin Williams. Oaspeţii au deschis scorul, gazdele au preluat conducerea, 2-1, Hurricanes a egalat cu şase minute şi jumătate înainte de final pentru a duce jocul în prelungiri unde a reuşit să dea şi lovitura.

Minnesota Wild Cats – Edmonton Oilers 1-2, au marcat Wes Walz, respectiv Joffrey Lupul şi Marc Andre Bergeron.

Anaheim Mighty Ducks – St. Louis Blues 2-6, au marcat Corey Perry şi Teemu Selanne, respectiv Eric Brewer, Petr Cajanek, Doug Weight, Keith Tkaciuk, Jamal Mayer şi Dallas Drake.

Nadal, eliminat în turul al doilea de la Barcelona

Rafael Nadal a fost învins în turul al doilea al turneului ATP 500 de la Barcelona. Alex de Minaur (25...