0
60

Dinamo Bucuresti, campioana Rominiei la fotbal, si-a revenit rapid dupa ratarea calificarii in grupele Cupei UEFA si s-a distrat in campionat cu Otelul Galati, formatie de care a trecut cu 6-1.

Otelul a deschis scorul in minutul 14, prin Jelev, insa Dinamo a egalat dupa numai un minut prin Moti. A urmat un festival de goluri in poarta oaspetilor:  Bratu (’21, ’67), Danciulescu (’40-penalty, ’79, ’84).

Dinamo: Lobont – Galliquio (L. Goian 63), Moti (Chiacu 77), R. Stefan, Pulhac – Ad. Cristea, Margaritescu, Ropotan, Bostina (Izvoranu 60) – Bratu, Danciulescu. Antrenor: Walter Zenga

Otelul: Kouha (Bors 39) – Gado, Nogo, Jelev, S. Ilie – L. Iorga, Sg. Costin, Paraschiv, Szekely – D. Stan (Labukas 24), E. Jula (Elek 78). Antrenor: Petre Grigoras