GALATASARAY – STEAUA 2-2/ Steaua, favorita la calificare

0
72

Steaua Bucureşti este favorită la calificarea în grupele Ligii Campionilor, după ce a obţinut un rezultat de egalitate, 2-2, pe terenul formaţiei Galatasaray Istanbul, in turul III preliminar al competiţiei europene.

Formaţia roş-albastră a deschis scorul în minutul 4 al întâlnirii, columbianul Dayro Moreno finalizând frumos o acţiune de contraatac. Începutul perfect de meci al Stelei a continuat cu golul lui Bănel Nicoliţă, din minutul 13.

Turcii şi-au revenit şi au redus din diferenţă în minutul 19, prin Nonda. Acelaşi jucător a reuşit egalarea imediat după pauză, 2-2 fiind şi scorul final al întânirii de pe stadionul Ali Sami Yen.

Galatasaray: Aykut – Emre Gungor (Sabri 67), Servet, Emre Aşik, Hakan Balta – Meira, Mehmet Topal (Ozbek 46) – Hasan Şaş (Erhan 79), Arda, Lincoln – Nonda. Antrenor: Michael Skiebbe.

Steaua: Zapata – Golanski (Neşu 74), Goian, Ghionea, P Marin – Ov. Petre (Ghionea 62), Lovin – Nicoliţă, D. Moreno, Toja (Tiago Gomes 81) – Arthuro. Antrenor: Marius Lăcătuş.

Cartonaşe galbene: Hasan Şaş 44 / Nicoliţă 44, Rădoi 80, Arthuro 80.