FC VASLUI – DINAMO 1-2/ Bratu aduce victoria in prelungiri

0
71

Dinamo a câştigat, sâmbătă seară, pe terenul celor de la FC Vaslui, scor 2-1, cu un gol marcat în minutele de prelugire ale partidei.

Vasluiul a deschis scorul repede, în minutul 10 al întâlnirii, prin Jovanovici, care a reluat cu capul o centrare a lui Marian Aliuţă.

Dinamoviştii au reuşit să întoarcă rezultatul prin golurile înscrise de Dănciulescu (minutul 61) şi Bratu (minutul 90+1).

FC Vaslui: 1. Kuciak – 15. Buhuş, 28. Cânu, 29. D. Munteanu, 27. Hugo Luz – 25. Ljubinkovici (11. Gheorghiu ’86), 21. N’Doye, 4. Gencev, 10. Aliuţă (30. P. Jovanovici ’70) – 19. Temwanjera, 7. N. Jovanovici (23. M. Matei ’78). Antrenor: Viorel Hizo.

Dinamo: 1. Lobonţ – 6. Homei, 55. J. Cesar, 30. Tamaş, 3. Pulhac – 29. Diakite (15. Bratu ’58) – 22. Torje (26. Thiago ’53), 8. Boştină, 20. Ad. Cristea – 10. Dănciulescu, 9. M. Niculae (18. L. Goian ’84). Antrenor: Mircea Rednic.

Cartonaşe galbene: Gencev ’23, Buhuş ’64 / Boştină ’90+2.