FC Nurnberg – Rapid, Dinamo – Elfsborg

0
99

Rapid va intilni echipa germana FC Nurnberg in turul I al Cupei UEFA, in vreme ce Dinamo va intilni pe Elfsborg (Suedia), conform tragerii la sorti care a avut loc vineri la Monte Carlo, informeaza site-ul UEFA.

Partidele din turul I al Cupei UEFA:

FC Midtjylland (Danemarca) – Lokomotiv Moscova (Rusia)
FC Groningen (Olanda) –  AC Fiorentina (Italia)
Rabotnicki (Macedonia) – Bolton Wanderers (Anglia)
Sevilla/AEK – RedBull Salzburg (Austria)
FC Nurnberg (Germania) – RAPID BUCURESTI (ROMINIA)
FC Everton (Anglia) – Metalist Harkov (Ucraina)
Zenit St.Petersburg (Rusia) – Standard Liege (Belgia)
Bayer Leverkusen (Germania) – Uniao Leiria (Portugalia)
Villarreal (Spania) – BATE Borisov (Belarus)
Galatasaray Istanbul (Turcia) – FC Sion (Elvetia)
Atletico Madrid (Spania) – Ercyiesspor (Turcia)
Girondins Bordeaux (Franta) – Tampere United (Finlanda)
Panathinaikos Atena (Grecia) – Artmedia Bratislava (Slovacia)
Sparta Praga (Cehia) –  OB Odense (Danemarca)
FC Zurich (Elvetia) – Empoli (Italia)
Sochaux (Franta) – Panionios(Grecia)
Rapid Viena (Austria) – Anderlecht Bruxelles (Belgia)
Pacos Ferreira (Portugalia) – AZ Alkmaar (Olanda)
Sampdoria Genova (Italia) –  AaB Aalborg (Danemarca)
Spartak Moscova (Rusia) – Hacken (Suedia)
Hammarby (Suedia) – Braga (Portugalia)
Larissa (Grecia) – Blackburn Rovers (Anglia)
Mlada Boleslav (Cehia) – Palermo (Italia)
Dinamo Zagreb (Croatia) – Ajax Amsterdam (Olanda)
Rennes (Franta) – Lokomotiv Sofia (Bulgaria)
Brann Bergen (Norvegia) – FC Bruges (Belgia)
Bayern Munchen (Germania) – Belenenses (Portugalia)
Aberdeen (Scotia) – Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina)
Heerenveen (Olanda) – Helsingborg (Suedia)
Toulouse (Franta) – TSKA Sofia (Bulgaria)
Hamburg (Germania) – Litex Loveci (Bulgaria)
FK Sarajevo (Bosnia – Hertegovina) –  FC Basel (Suedia)
Austria Viena (Austria) – Valerenga Oslo (Norvegia)
AIK Stockholm (Suedia) – Hapoel Tel Aviv (Israel)
Aris Salonic (Grecia) – Real Zaragoza (Spania)
DINAMO BUCURESTI (ROMINIA) – Elfsborg (SUEDIA)
Tottenham Hotspur (Anglia) – Anorthosis Famagusta (Cipru)
RC Lens (Franta) – FC Copenhaga (Danemarca)
Getafe (Spania) – Twente Enshede (Olanda)
Groclin Dyskobolia (Polonia) – Steaua Rosie Belgrad (Serbia)

Meciurile au loc pe 20 septembrie si 4 octombrie, turul urmind sa se dispute pe terenul primei echipei extrase.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here