EUROPA LEAGUE/ Rezultatele inregistrate in mansa secunda a play-off-ului

0
80

Rezultatele înregistrate în manşa secundă a play-off-ului Europa League, joi, 28 august. Echipele marcate cu * s-au calificat în grupele competiţiei. Acestor formaţii li se adaugă grupările eliminate în play-off-ul Ligii Campionilor. Tragerea la sorţi a grupelor va avea loc vineri, de la ora 14.00, la Monte Carlo.

Iată rezultatele:

Saint Patrick’s Athletic (Irlanda) – *Steaua Bucureşti (România) 1-2, în tur 0-3

Slovan Liberec (Cehia) – *Dinamo Bucureşti (România) 0-3, 8-12 după loviturile de departajare, în tur 3-0

*CFR Cluj (România) – FK Sarajevo (Bosnia) 2-1, în tur 1-1

*AEK Atena (Grecia) – FC Vaslui (România) 3-0, în tur 1-2

FK Aktobe (Kazahstan) – *Werder Bremen (Germania) 0-2, în tur 3-6

Karabakh (Azerbaidjan) – *Twente Enschede (Olanda) 0-0, în tur 1-3

Sigma Olomouc (Cehia) – *Everton (Anglia) 1-1, în tur 0-4

Amkar Perm (Rusia) – *Fulham (Anglia) 1-0, în tur 1-3

*Hapoel Tel-Aviv (Israel) – FK Teplice (Cehia) 1-1, în tur 2-1

Dinamo Moscova (Rusia) – *ŢSKA Sofia (Bulgaria) 1-2, în tur 0-0

*Hertha Berlin (Germania) – Brondby IF (Danemarca) 3-1, în tur 1-2

Slovan Bratislava (Slovacia) – *Ajax Amsterdam (Olanda) 1-2, în tur 0-5

Zenit Sankt-Petersburg (Rusia) – *Nacional Madeira (Portugalia) 1-1, în tur 3-4

*SC Heerenveen (Olanda) – PAOK Salonic (Grecia) 0-0, în tur 1-1

*OSC Lille (Franţa) – RC Genk (Belgia) 4-2, în tur 2-1

IF Elfsborg (Suedia) – *Lazio Roma (Italia) 1-0, în tur 0-3

Tromso (Norvegia) – *Athletic Bilbao (Spania) 1-1, în tur 2-3

Austria Viena (Austria) – Metalurg Doneţk (Ucraina) 3-2 după prelungiri, în tur 2-2

Metalist Harkov (Ucraina) – *Sturm Graz (Austria) 0-1, în tur 1-1

MSK Zilina (Slovacia) – *Partizan Belgrad (Serbia) 0-2, în tur 1-1

*FC Basel (Elveţia) – FK Baku (Azerbaidjan) 5-1, în tur 3-1

Litex Loveci (Bulgaria) – *BATE Borisov (Belarus) 0-4 după prelungiri, în tur 1-0

Levadia Tallinn (Estonia) – *Galatasaray Istanbul (Turcia) 1-1, în tur 0-5

*Sparta Praga (Cehia) – Maribor (Slovenia) 1-0, în tur 2-0

*Villarreal (Spania) – NAC Breda (Olanda) 6-1, în tur 3-1

*FC Bruges (Belgia) – Lech Poznan (Polonia) 1-0, 5-3 după loviturile de departajare, în tur 0-1

Odense BK (Danemarca) – *Genoa (Italia) 1-1, în tur 1-3

*Hamburger SV (Germania) – Guingamp (Franţa) 3-1, în tur 5-1

*Fenerbahce Istanbul (Turcia) – FC Sion (Elveţia) 2-2, în tur 2-0

Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – *Slavia Praga (Cehia) 2-1, în tur 0-3

Heart of Midlothian (Scoţia) – *Dinamo Zagreb (Croaţia) 2-0, în tur 0-4

*AS Roma (Italia) – FC Kosice (Slovacia) 7-1, în tur 3-3

*PSV Eindhoven (Olanda) – Beni Yehuda Tel-Aviv (Israel) 1-0, în tur 1-0

Vorskla Poltava (Ucraina) – *Benfica Lisabona (Portugalia) 2-1, în tur 0-4

*Toulouse (Franţa) – Trabzonspor (Turcia) 0-1, în tur 3-1

Aston Villa (Anglia) – *Rapid Viena (Austria) 2-1, în tur 0-1

*FC Valencia (Spania) – Stabaek (Norvegia) 4-1, în tur 3-0

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here