Euro 2008: Programul partidelor de sâmbătă

0
66

La sfârşitul acestei săptămâni se dispută o nouă etapă din preliminariile Campionatului European de fotbal din 2008 şi pe lângă meciul de mare interes dintre Olanda şi România mai sunt programate şi alte partide deosebit de interesante precum Portugalia – Belgia, Grecia – Turcia, Israel – Anglia, Spania – Danemarca sau marele derby, Cehia – Germania.

Grupa A

15.00 Kazahstan – Serbia
Kazahstan: Loria – Şmakov, Irismetov, Kornienko, Zhalmagambetov – Karpovic, Utabayev, Zumaşkaliev, Alyev – Byakov, Finoncenko.
Serbia: Stojkovic – Markovic, Dragutinovic, Vidic, Krstajic – Duljaj, M. Krasic, D. Stankovic, Koroman – Pantelic, Zigic.

19.00 Polonia – Azerbaidjan
Polonia: Boruc – Dudka, J. Bak, M. Zewlakow, Radomski – Smolarek, Lewandowski, Sobolewski, Kryznowek – M. Zurawski, Jelen.
Azerbaidjan: Velyev – Gulyev, Gashimov, Abbasov, Pereira – Kerimov, Chertoganov, Imamaliev, Sultanov – Nadyrov, Leandro Gomes.

23.00 Portugalia – Belgia
Portugalia: Ricardo – Miguel, Ricardo Carvalho, Fernando Meira, Paulo Ferreira – Tiago, Petit, Quaresma – Cristiano Ronaldo, Nuno Gomes, Simao Sabrosa.
Belgia: Stijnen – Van Den Borre, Clement, Van Buyten, Van Damme – Defour, Fellaini, Mudingayi, De Man – E. Mpenza, Martens.

Grupa B

17.00 Feroe – Ucraina
Feroe: Mikkelsen – Johannesen, Nolsoe, Jacobsen, Danielsen – Benjamissen, Thomassen, Samuelsen, Olsen – Flotum, Jacobsen.
Ucraina: Şust – Şelaev, Nesmaşnâi, Cigrinski, Kucher – Guşev, Rotan, Kalinicenko, Rebrov – Şevcenko, Voronin.

17.00 Scoţia – Georgia
Scotia: Gordon – Caldwell, McManus, McNamara, Dailly – B. Ferguson, Hartley, McCullough, Teale – K. Miller, Maloney.
Georgia: Lomaia – Kvirkvelia, Kizaneişvili, Saşaşvili, Kaladze – Mentesaşvili, Mujiri, Ţiktişvili, Kobiaşvili – Ş. Arveladze, Demetradze.

19.00 Lituania – Franţa
Lituania: Karcemarskas – Skerla, Zvirgsdauskas, Stankevicius, Zaliukas – Mikoliunas, Cesnauskis, Morinas, Savenas – Jankauskas, Danilevicius.
Franta: Coupet – Sagnol, Gallas, Mexes, Abidal – L. Diarra, Makelele, Toulalan – D. Cisse, Anelka, Malouda.

Grupa C

19.00 Moldova – Malta
Moldova: Pascenco – Olexici, Epureanu, Catănsus, Bordian – St. Ivanov, Corneenkov, Comlenoc, Namaşco – V. Frunză, Dadu.
Malta: M. Muscat – Said, J. Mifsud, Azzopardi, Briffa – Agius, Bajada, Sammut, Pullicino – M. Mifsud, Schembri.

21.05 Norvegia – Bosnia Herţegovina
Norvegia: Myhre – Hagen, M. Johnsen, Hangeland, Riise – M. Andresen, Haestad, Svindal Larsen, Gamst Pedersen – Carew, Th. Helstad.
Bosnia Herţegovina: Jakupovic – Berberovic, Bajic, Nadarevic, Damjanovic – Hrgovic, Misimovic, Krunic, Rahimic – Ibisevic, Muslimovic.

21.30 Grecia – Turcia
Grecia: Nikopolidis – Seitaridis, Fyssas, Dellas, Goumas – Giannakopoulos, Basinas, Katsouranis, Karagounis – Papadopoulos, Salpingidis.
Turcia: Volkan Demirel – Gokhan Zan, Servet Cetin, Emre Aşik, Ibrahim Toraman – Sabri Sarioglu, Tumer Metin, Tugay, Hamit Altintop – Hakan Şukur, Sanli Tuncay.

Grupa D

17.00 Irlanda – Ţara Galilor
Irlanda: Given – Finnan, Dunne, OShea, Harte – Duff, Ireland, Carsley, Kilbane – Ro. Keane, Folan.
Ţara Galilor: Ward – Duffy, J. Collins, Gabbidon, Bale – S. Davies, Koumas, C. Fletcher, Giggs – Bellamy, Easter.

20.00 Cipru – Slovacia
Cipru: Morphis – Theodotou, Lambrou, Louka, Nicolau – Makridis, Charalambous, Marangos, Charalambides – Okkas, Yiasoumis.
Slovacia: Contofalsky – Skartel, Durica, M. Cech, Greşko – Svento, Krajcik, Kozak, B. Borbely – Vittek, Jakubko.

21.45 Cehia – Germania
Cehia: P. Cech – Jiranek, Grygera, Ujfalusi, Jankulovski – Plasil, Galaşek, Sionko, Rosicky – Baros, Koller.
Germania: Enke – Castro, Mertesacker, Metzelder, Lahm – B. Schneider, Frings, Ballack, Schweinsteiger – Kuranyi, Podolski.

Grupa E

20.30 Estonia – Rusia
Estonia: Poom – Piiroja, Lemsalu, Kruglov, Sidorenkov – Klavan, Terekhov, Smirnov, Rahn – Oper, Neemelo.
Rusia: Akinfeev – Anyukov, Ignaşevici, A. Berezutski, Şişkin – V. Bystrov, Aldonin, Titov, Bylialetdinov – Kerzhakov, Sytchev.

20.30 Israel – Anglia
Israel: Awat – Ben Haim, Gershon, Bondarv, Antebi – W. Badir, Benayoun, Idan Tal, Toema – Colautti, Barda.
Anglia: Robinson – P. Neville, Rio Ferdinand, Terry, Ashley Cole – Gerrard, Hargreaves, Carrick, Lampard – Rooney, Defoe.

21.15 Croaţia – Macedonia
Croatia: Pletikosa – D. Simic, Zivkovic, R. Kovac, Simunic – Srna, N. Kovac, Vranjes, Rapaic – Balaban, Eduardo.
Macedonia: Nikolovski – Novevski, Sedloski, Vasoski, Lazarevski – Şumulikoski, Jancevski, A. Mitreski, Grozdanovski – Pandev, Maznov.

Grupa F

21.15 Liechtenstein – Irlanda de Nord
Liechtenstein: Jehle – D. Hasler, Ma. Stocklasa, M. Telser, Ritzberger – Th. Beck, Ma. Buchel, D. Frick, Biedermann – Burgmeier, M. Frick.
Irlanda de Nord: Carroll – Craigan, Duff, Evans, A. Hughes – Gillespie, D. Johnson, St. Davis, McCann – Healy, Sproule.

23.00 Spania – Danemarca
Spania: Casillas – Sergio Ramos, Marchena, Puyol, Capdevila – Angulo, Cesc Fabregas, Xavi, Silva – David Villa, Fernando Torres.
Danemarca: Sorensen – Agger, Andreasen, Priske, N. Jensen – Kahlenberg, Poulsen, D. Jensen – Rommedahl, Tomasson, M. Jorgensen.

Grupa G

18.00 Albania – Slovenia
Albania: Beqaj – Dallku, Xhafa, Pisha, Rustemaj – Lala, Hashi, Cana, Bulku – Bogdani, Kapllani.
Slovenia: Handanovic – Mavric, Cesar, Morec, Ilic – Zlogar, Koren, Komac, N. Ceh – Lavric, Birsa.

18.00 Luxemburg – Belarus
Luxemburg: Gillet – Hoffmann, Mutsch, Strasser, Reiter – Peters, Remy, Binsfeld, Carlos Ferreira – Joachim, D. Huss.
Belarus: Zhevnov – Jurevic, Lentzevici, Omelianciuk, Staniuk – A. Hleb, Kalachev, Kulchi, Korytko – Kutuzov, Kornilenko.

21.30 Olanda – România
Olanda: Stekelenburg – Heitinga, Boulahrouz, Emanuelson, Van Bronckhorst – Seedorf, De Jong, Sneijder – Koevermans, Huntelaar, Van Der Vaart.
România: Lobonţ – Contra, Tamaş, M. Rădoi, Raţ – Cociş, Codrea, Roşu – Nicoliţă, Marica, Mutu.
 
 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here