Dinamo vs Urziceni in finala campionatului de fotbal pe plaja

0
36

Finala turneului de fotbal pe plajă de la Mangalia se va disputa sâmbătă între Câinii Roşii (Dinamo) şi Unirea Urziceni.

Vineri, în prima semifinală, Unirea Urziceni a dispus cu 3-0 de FC Argeş, toate cele trei goluri ale ialomiţenilor fiind marcate de Onofraş.

Cea de-a doua semifinalăa, dintre Vitezişti şi Câinii Roşii a fost disputată pâna la limita sportivităţii, dovedind încă o dată ca orgoliile la un meci între Steaua şi Dinamo nu se pot lăsa deoparte, nici măcar la un meci de vacanţă.

Partida a intrat în prelungiri după ce, la finalul timpului regulamentar, scorul era egal, 2-2, graţie reuşitelor lui Glonţ (2) pentru Vitezişti, respectiv, Marius Luca şi Ionuţ Florea. În prima repriza de prelungiri, Marian Ivan a fost cel care a făcut diferenţa, meciul încheindu-se cu scorul de 3-2 în favoarea Câinilor Roşii.