Dinamo a remizat in ultimul amical din Franta: 1-1 cu Grenoble

0
67

Dinamo Bucureşti a terminat la egalitate, 1-1, cu formaţia franceză Grenoble, miercuri seara, în ultimul meci amical de fotbal jucat în stagiul din Franţa, la Aix-les-Bains.

Grenoble, care a promovat în Ligue 1 după o pauză de 45 de ani, a fost aproape de gol în minutul 4, când mingea a lovit bara porţii lui Lobonţ, şi a deschis scorul în în minutul 10, prin Akrour. Dinamo a egalat în minutul 39, prin Florin Bratu, din penalty.

Antrenorul Mircea Rednic a folosit echipa:

Lobonţ (E. Dolha, 46) – Galliquio (Attoukoura, 14), Moti, Izvoranu, Pulhac -Blay, Bostina – Torje (Torje, 68), Iordache (Diabate, 46), Andrei Cristea (Miranda, 46) – Fl. Bratu (L. Goian, 74).

Bilantul stagiului din Franta: Trei victorii si doua egaluri

În stagiul din Franţa, Dinamo a învins pe FC Nantes, cu 2-1, a terminat la egalitate (2-2) cu Croix de Savoie (Franţa), a dispus cu 2-1 de Bastia şi cu 3-0 de Meyrin (Elveţia). Dinamo va reveni în ţară vineri, la ora 14,15.