Dinamo a invins Dunarea Giurgiu cu 4-0

0
70

Antrenorul ciinilor a introdus in teren o formula inedita pentru aceasta partida:  Romanovs – Homei, Scarlatache, R. Stefan, Balace – Ropotan – Ze Kalanga, Fabrice Fernandes, Ad. Cristea – Niculescu, Lemnaru

Dinamo a deschis scorul repede, atunci cind o pasa excelenta a lui Cl. Niculescu a fost fructificata de Lemnaru. Scorul a fost majorat pina la pauza de Ropotan.

Repriza a doua i-a gasit pe ciini in urmatoarea alcatuire: Matache – Blay, Moti, Smirnovs, Pulhac – C. Munteanu, Margaritescu, Vranjkovic, Leonardo – Danciulescu, Alexe.

Scorul final de 4-0 a fost stabilit de dubla lui Danciulescu, din minutele 77 si 79, ambele plecate din faze care l-au avut in centru pe C. Munteanu. La meciul disputat la Giurgiu au fost prezenti aproximativ 7.000 de spectatori.