Cupa UEFA: Rezultate complete turul I

0
62

Iata rezultatele inregistrate, joi seara, in mansa secunda a turului I al Cupei UEFA. Echipele marcate cu * s-au calificat in faza grupelor.

Rapid Bucureşti (România) – *FC Nurnberg (Germania) 2-2 (în tur 0-0)

*IF Elfsborg (Suedia) – Dinamo Bucureşti (România) 0-1 (în tur 2-1)

*Lokomotiv Moscova (Rusia) – FC Midtjylland (Danemarca) 2-0 (în tur 3-1)

Kayseri Erciyesspor (Turcia) – *Atletico Madrid (Spania) 0-5 (în tur 0-4)

*Helsingborg (Suedia) – Heerenveen (Olanda) 5-1 (în tur 3-5)

*SV Hamburg (Germania) – Litex Loveci (Bulgaria) 3-1 (în tur 1-0)

*FC Zurich (Elveţia) – Empoli (Italia) 3-0 (în tur 1-2)

BK Hacken (Suedia) – *Spartak Moscova (Rusia) 1-3 (în tur 0-5)

Odense (Danemarca) – *Sparta Praga (Cehia) 0-0 (în tur 0-0)

Sparta Praga s-a impus cu 4-3 la loviturile de departajare

ŢSKA Sofia (Bulgaria) – *Toulouse (Franţa) 1-1 (în tur 0-0)

*Aalborg (Danemarca) – Sampdoria Genova (Italia) 0-0 (în tur 2-2)

Valerenga IF (Norvegia) – *Austria Viena (Austria) 2-2 (în tur 0-2)

Dnepr Dnepropetrovsk (Ucraina) – *Aberdeen (Scoţia) 1-1 (în tur 0-0)

Anorthosis (Cipru) – *Tottenham Hotspur (Anglia) 1-1 (în tur 1-6)

Ajax Amsterdam (Olanda) – *Dinamo Zagreb (Croaţia) 2-3 după prelungiri (în tur 1-0)

*FC Basel (Elveţia) – FK Sarajevo (Bosnia) 6-0 (în tur 2-1)

FC Bate Borisov (Belarus) – *Villarreal (Spania) 0-2 (în tur 1-4)

Standard Liege (Belgia) – *Zenit Sankt-Petersburg (Rusia) 1-1 (în tur 0-3)

*Panionios Atena (Grecia) – Sochaux (Franţa) 0-1 (în tur 2-0)

AIK Stockholm (Suedia) – *Hapoel Tel-Aviv (Israel) 0-1 (în tur 0-0)

*FC Copenhaga (Danemarca) – Lens (Franţa) 2-1 după prelungiri (în tur 1-1)

Red Bull Salzburg (Austria) – *AEK Atena (Grecia) 1-0 (în tur 0-3)

FC Bruges (Belgia) – *SK Brann (Norvegia) 1-2 (în tur 1-0)

Belenenses (Portugalia) – *Bayern Munchen (Germania) 0-2 (în tur 0-1)

*Galatasaray (Turcia) – FC Sion (Elveţia) 5-1 (în tur 2-3)

Rapid Viena (Austria) – *Anderlecht (Belgia) 0-1 (în tur 1-1)

*Steaua Roşie Belgrad (Serbia) – Groclin Grodzisk (Polonia) 1-0 (în tur 1-0)

Palermo (Italia) – *Mlada Boleslav (Cehia) 0-1 după prelungiri (în tur 1-0)

Mlada s-a impus cu 4-2 la loviturile de departajare

*Rennes (Franţa) – Lokomotiv Sofia (Bulgaria) 1-2 (în tur 3-1)

FC Metalist Harkov (Ucraina) – *Everton (Anglia) 2-3 (în tur 1-1)

FC Twente (Danemarca) – *Getafe (Spania) 3-2 după prelungiri (în tur 0-1)

Blackburn (Anglia) – *Larissa (Grecia) 2-1 (în tur 0-2)

*Bordeaux (Franţa) – Tampere United (Finlanda) 1-1 (în tur 3-2)

*Bolton (Anglia) – FK Rabotnicki (Macedonia) 1-0 (în tur 1-1)

*Fiorentina (Italia) – FC Groningen (Olanda) 1-1 după prelungiri (în tur 1-1)

Fiorentina s-a impus cu 4-3 la loviturile de departajare

Real Zaragoza (Spania) – *Aris Salonic (Grecia) 2-1 (în tur 0-1)

*Sporting Braga (Portugalia) – Hammarby (Suedia) 4-0 (în tur 1-2)

*AZ Alkmaar (Olanda) – Pacos Ferreira (Portugalia) 0-0 (în tur 1-0)

Uniao Leiria (Portugalia) – *Bayer Leverkusen (Germania) 3-2 (în tur 1-3)

*Panathinaikos Atena (Grecia) – Artmedia Bratislava (Slovacia) 3-0 (în tur 2-1) – meci disputat marti, 2 octombrie

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here