CS OTOPENI – GAZ METAN 2-0/ Otopeniul, la prima victorie in Liga I

0
77

Formaţia antrenată de Marian Bucurescu, CS Otopeni, a reuşit prima victorie în actuala ediţie de campionat, scor 2-0, pe teren propriu, împotriva formaţiei Gaz Metan Mediaş, într-un meci din etapa a IX-a a Ligii I.

Golurile ilfovenilor au fost marcate de Diogo (minutul 61) şi Scarlatache (minutul 68).

Astfel, CS Otopeni a predat statutul de lanternă roşie Gloriei Buzău.

CS Otopeni: Cr. Munteanu – Dumitrescu, Scarlatache, Diogo Perreira, Muşat – Chiacu, V. Negru (Mărgărit 46), Fl. Pârvu, Cr. Constantin – Jaime (Caramarin 81), Yontcha (Chihaia 63). Antrenor: Marian Bucurescu

Gaz Metan Mediaş: Şteţca – Crăciun, Rafael dos Santos, Falemi, Fl. Lazăr (C. Prodan 66), I. Buzean – Dudiţă, R. Zaharia (Fl. Sabou 79), Ov. Hoban, Al. Curtean (Mircea Voicu 75) – Vidakovic. Antrenor: Cristi Pustai

Cartonaşe galbene: Fl. Pârvu 30 / R. Zaharia 59.