Craiova – Rapid 0-0

0
91

In ultimul meci al zilei de sambata din etapa a XXI-a a Ligii I, Universitatea Craiova si Rapid Bucuresti au terminat la egalitate, scor 0-0, meciul disputat pe Stadionul national Lia Manoliu.

C Lazar a semnat, in minutul 23, prima mare ocazie de gol pentru Rapid, in timp ce oltenii nu au avut nicio ocazie importanta la poarta lui Coman in prima repriza a meciului.

Mazilu putea inscrie in minutul 53, insa Bornescu a salvat incredibil de sub bara. Nici Zicu nu a reusit a-l invinga pe Bornescu, in urma unei executii spectaculoase din foarfeca.

Scor final 0-0 si Rapidul egaleaza la puncte pe Steaua, care joaca insa duminica dupa-amiazala Vaslui, intr-un meci ce va fi transmis live pe kickeronline.ro.