Craiova invinsa la scor

0
52

Universitatea Craiova a pierdut cu 4-1 in fata ucrainenilor de la Stavria Simferopol, in primul meci amical din stagiul de pregatire pe care il efectueaza in Cipru,

Tavria a deschis scorul încă din minutul 2, l-a majorat în minutul 32, punctând de încă două ori în partea a doua a jocului (56, 78). Unicul gol al echipei din Bănie a fost semnat de camerunezul Jeremie Njock (48). De remarcat că portarul Mircea Bornescu a ratat un penalty în min. 7, la scorul de 1-0 pentru formaţia din Simferopol.

Antrenorul Ştefan Stoica a folosit echipa: Bornescu – Dănănae, D. Stoica, Mitchell, Rose (Gărgălie, 55) – Săceanu, Dina (Bărboianu, 55) – L. Pârvu (Curteanu, 55), Wobay, Velcovici – Njock.

Tavria ocupă locul 7 în campionatul Ucrainei, cu 21 de puncte din 16 jocuri (6 victorii, 3 egaluri, 7 eşecuri, golaveraj 14-15).

Universitatea va susţine următorul joc amical miercuri 31 ianuarie, cu formaţia cipriotă Alki Larnaca.