CFR Cluj ramane in cursa pentru locul doi

0
66

CFR Cluj a invins cu scorul de 3-2 (2-1) formatia Rapid Bucuresti, in primul meci de sambata al etapei 30 si se mentine in cursa pentru locul II al clasamentului Ligii I de fotbal. Mazilu a deschis scorul pentru bucureşteni (min.15), dar formatia antrenata de Cristiano Bergodi (foto) a rasturnat scorul prin Cleidimar Silva ”Didy”, autorul unei duble in minutele 32 si 33. Zicu a reaprins speranţele rapidistilor (min. 49), dar Antonio Semedo a stabilit scorul final, in urma unui contraatac, in minutul 84.

“A fost un meci spectaculos, doua echipe foarte puternice. A castigat CFR Cluj, dar viata merge inainte. Am luat doua goluri intr-un minut. Nu vreau sa spun de ce eram suparat la finalul partidei, eu sunt doar un simplu antrenor nu si patron. Intrebati-l mai bine domnul Copos de acest subiect”, a afirmat Razvan Lucescu pentru Kanal D.

CFR Cluj: 44. Stancioiu – 2. Tony, 27. De Sousa, 25. D. Toma, 21. Fredy – 5. Manuel Jose, 31. Dani, 18. Pedro Oliveira – 16. Semedo, 29. Didy (20. Cuellar ’70, 8. V. Frunza ’83), 24. Surdu (23. Deac ’79). Antrenor: Cristiano Bergodi.

Rapid: 12. Apoula – 23. M. Constantin, 24. Maftei, 6. I. Rada – 9. Badoi, 15. C. Lazar (18. N. Grigore ’67), 17. Maldarasanu, 14. Perja (5. I. Stancu ’57) – 7. Zicu, 29. Buga (99. V. Moldovan ’78) – 27. Mazilu. Antrenor: Razvan Lucescu.

Cartonase galbene: Maldarasanu ’35, Perja ’42, C. Lazar ’57
Arbitrii: Cristian Balaj (centru); Zoltan Szekely si Octavian Sovre (asistenti) – Rezerva: Orlando Trandu.
Observatori: Valentin Alexandru si Florin Prunea.