CFR CLUJ – FARUL CONSTANTA 2-1

0
60

Echipa pregatita de Ioan Andone, CFR 1907 Cluj a invins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, formatia Farul Constanta, intr-un meci din etapa a XXIV-a a Ligii I.

Farul a deschis scorul in minutul 7, prin Dinu Todoran. Acesta a profitat de o preluare gresita a fundasului De Sousa si, de la marginea careului mic, lateral dreapta, a inscris cu capul, peste Nuno Claro, iesit la coltul scurt.

CFR Cluj a restabilit egalitatea in minutul 60, prin Mikael Dorsin. La o centrare in careu, Ruiz a trimis cu capul pe spate, Maxim a respins din fata unui jucator clujean, insa numai pina la Dorsin, care a inscris de la trei metri lateral stinga.

Liderul Ligii I a trecut in avantaj in minutul 77, cind Eugen Trica (foto) a marcat de la 10 metri, cu piciorul sting, dupa o centrare a lui Dubarbier.

CFR Cluj: 1. Nuno Claro – 2. Tony, 3. Sandberg, 27. De Sousa, 33. Dorsin – 10. Trica, 31. Dani, 14. Minteuan (8. Peralta ’70), 19. Culio – 16. Semedo (7. Dubarbier ’58), 99. Ruiz (9. Anca ’88). Antrenor: Ioan Andone.

Farul Constanta: 30. Vlas – 21. Bacila, 3. I. Barbu, 5. Schiopu, 27. Maxim – 14. Voiculet, 23. Patrascu, 7. Todoran, 25. M. Nae (22. Mendy ’67) – 10. Gerlem (15. E. Nanu ’41), 26. Chico. Antrenor: Ion Marin.

Cartonase galbene: Ruiz ’56, Tony ’66 / Barbu ’45, Todoran ’47, Fl. Maxim ’59, Voiculet ’72.