Cătălina Ponor, medalii de aur la bârnă şi sol la Cupa Mondială de la Baku

Cătălina Ponor a câştigat medaliile de aur la bârnă şi la sol la Cupa Mondială de Gimnastică de la Baku. Ea a fost notată la sol cu 13,433 (13,233 în calificări), iar la bârnă a primit nota 13,833 (14,233 în calificări).

Toți ceilalți 6 “tricolori” Anamaria Ocolişan, Cristian Băţagă, Vlad Cotuna, Adelin Kotrong, Laurenţiu Nistor şi Andrei Ursache au ratat finalele. La Cupa Mondială de la Baku se află în competiţie 120 de gimnaşti (85 de băieţi şi 35 de fete) din 21 de ţări.

Etapa de Cupă Mondială de la Baku reprezintă un test important înaintea Campionatelor Europene de la Cluj-Napoca, programate în perioada 19-23 aprilie.

David Popovici, medalie de aur şi la 400 m liber la Campionatului Naţional

David Popovici a câştigat medalia de aur în proba de 400 m liber din cadrul Campionatului Naţional de înot...