Beckham a revenit pe teren dupa doua luni

0
62

Mijlocasul englez David Beckham (foto) a revenit la echipa sa de club, Los Angeles Galaxy, dupa o pauza de aproape doua luni survenita ca urmare a unei accidentari la genunchi.

Los Angeles Galaxy a primit joi seara replica celor de la New York Red Bulls, intr-un meci decisiv pentru calificarea in play-off-ul din Major League Soccer.

Desi avea nevoie de o victorie, echipa din Los Angeles a obtinut doar un punct, 1-1, goluri Troy Roberts si, respectiv, Jozy Altidore, si LA Galaxy are mare nevoie de o victorie in ultima etapa din sezonul regulat, in deplasare, cu Chicago Fire, pentru a mai spera la calificarea in play-off.

David Beckham a intrat pe teren in minutul 68 si a avut o evolutie modesta, fiind clar ca englezul este nerefacut complet, in ciuda primirii calduroase de care a avut parte din partea fanilor.