Barcelona la un pas de eliminare din Cupa Spaniei (video)

0
73

Campioana Spaniei şi a Europei, FC Barcelona, a pierdut cu 0-1 pe teren propriu meciul cu Zaragoza din sferturile de finală ale Cupei Spaniei iar returul de la sfârşitul lui februarie se anunţă unul extrem de dificil pentru catalani.

Barcelona a dominat copios turul cu Zaragoza dar pe final, în minutul 79, uruguaianul Carlos Diogo (foto), fost chiar la Real Madrid, a marcat singurul gol al partidei şi a adus o victorie nesperată Zaragozei.

Frank Rijkaard i-a folosit pe Jorquera – Oleguer, Puyol, Marquez, Zambrotta (Giuly) – Iniesta, Xavi (Gudjohnsen), Edmilson (Van Bronckhorst), Deco, Ronaldinho – Saviola, în timp ce Zaragoza a mizat pe Cesar – Diogo, Sergio, G. Milito, Juanfran – DAlessandro, Zapater, Pique (Movilla), Oscar – Sergio Garcia (Ewerthon), G. Milito (Lafita).

Getafe, fără Cosmin Contra pe teren, a învins cu 3-0 pe Osasuna, La Coruna a surclasat cu 4-1 pe Valladolid iar prima manşă a sferturilor de finală se încheie joi cu derbiul oraşului Sevilla dintre FC Sevilla, adversara Stelei din 16-imile de finală ale Cupei UEFA, şi Real Betis Sevilla.