Auxerre invinsa de Marseille

0
67

Franck Ribery a marcat doua goluri in victoria pe care Marseiile a obtinut-o cu scorul de 3-1, in fata echipei lui Daniel Niculae, Auxerre.

Meciul s-a disputat fara spectatori, dupa ce Olympique a fost suspendata in urma ranirii unui pompier cu o petarda, aruncata de un suporter marseillez, intr-un meci cu Nice.

Gazdele au deschis scorul in minutul 9, cand Ribery a marcat cu un sut de la 25 de metri. Atacantul polonez Ireneusz Jelen, a egalat opt miunte mai tarziu, in urma unui corner. Ribery a dus scorul la 2-1 in minutul 38, iar cu doua minute inainte de final, fundasul nigerian Taye Taiwo a inscris din lovitura libera.

Daniel Niculae nu a bifat nici un minut in aceasta partida, romanul refacandu-se dupa o mai veche accidentare.