Atletico Madrid, sanctionata din cauza suporterilor

Atletico Madrid, ocupanta locului 5 in Primera Division, a fost amendata de Federatia Spaniola de Fotbal si amenintata cu inchiderea portilor stadionului, din cauza incidentelor cauzate de suporteri la meciul de sambata importiva echipei Osasuna Pamplona.

Arbitrul meciului, Vicente Lizondo Cortes, a scris in raportul sau despre comportamentul fanilor, care au aruncat cu obiecte pe teren si au facut remarci rasiste la adresa atacantului camerunez al Osasunei, Pierre Webo.

Atletico nu este la prima abatere, sezonul trecut primind doua amenzi, in cuantum de 3000, respectiv 6000 de euro.

Atletico Madrid a castigat meciul cu Osasuna cu scorul de 1-0, singurul gol al meciului fiind marcat de Castro in minutul 83.

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Ruse (26 de ani, 83...