AS Roma a spulberat Inter in finala Cupei Italiei

0
101

AS Roma, cu Cristian Chivu titular pe postul de fundas stinga, a surclasat cu 6-2 pe Internazionale Milano in prima mansa a finalei Cupei Italiei si este foarte aproape de cistigarea trofeului.

Cu o formula de joc mult mai aproape de cea ideala decit cea a lui Inter, Roma a zburdat in prima jumatate de ora a disputei cu campioana si dupa 30 de minute scorul era deja 4-1.

Totti, De Rossi si Perrotta au marcat pentru 3-0 in primul sfert de ora, Crespo a redus din diferenta in minutul 20 iar Mancini a stabilit scorul pauzei la 4-1 inca din minutul 30.

Dupa pauza, Panucci, fundasul golgeter al Romei, a reusit o dubla in timp ce Crespo si-a completat si el dubla si in final Roma s-a impus cu un rezultat surprinzator, 6-2.