Arsenal ramane in lupta pentru Liga Campionilor

Finalista Ligii Campionilor din 2006, Arsenal Londra, a învins cu 2-1 pe Wigan Athletic în ultimul meci al etapei din Anglia şi este la un singur punct de Liverpool, echipa care încheie podiumul după Manchester United şi Chelsea.

Wigan a deschis scorul în minutul 35 prin olandezul Landzaat care l-a învins pe Lehmann cu un şut năprasnic la colţul lung după un atac colectiv la care au mai participat Aghahowa şi Heskey.

Pe final însă, Arsenal a reuşit o revenire fulminantă şi după ce Hall a marcat în propria poartă în minutul 81, Rosicky a înscris golul victoriei cu patru minute înainte de final reuşind să marcheze cu o lovitură de cap după o centrare a lui Baptista.

Tot cu 2-1 s-a impus şi Bolton Wanderers în meciul de acasă cu Fulham dar după ce gazdele au condus cu 2-0, goluri marcate de Speed şi Nolan iar oaspeţii au redus din diferenţă prin Knight.

După 27 de etape disputate până acum din Premier League, Manchester United este lideră cu şase puncte avans faţă de Chelsea Londra, 16 faţă de Liverpool şi 17 faţă de Arsenal, care însă are un meci mai puţin disputat.

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală la Rouen

Gabriela Ruse s-a calificat în sferturile de finală ale turneului WTA 250 de la Rouen. Ruse (26 de ani, 83...