ANALIZA LIGA I/ Rezultatele complete inregistrate in prima etapa a returului

0
83

Rezultatele complete înregistrate în partidele disputate vineri, sâmbătă şi duminică, în etapa a XVIII-a a Ligii I:

POLI IASI – U. CRAIOVA 1-0 (0-0)

Arbitri: Sorin Corpodean – Miklos Nagy, Iulian Szekely
Spectatori: 7000

Poli Iasi: BRANE – BUTA (68 Milea), AD. ILIE, CR. MUNTEANU, Pecnik – Viveiros, Bersnjak, Gavatorta, M. Oprea (56 P. Jovanovic) – A. CRISTEA (46 CR. BRATU), Bâlba
Antrenor: Cristiano Bergodi

U. Craiova: Bornescu – Dananae, Mitchell, STOICA, Rose (61 C. Tanasa) – Soava, PREPELI TA, Dilevski – Wobay (66 Gaman), Fl. Costea, GÂNGIOVEANU
Antrenor: Nicolo Napoli

Cartonas rosu: Mitchell (22)
A marcat: Cr. Bratu (56)

FARUL – GLORIA BUZAU 2-0 (1-0)

Arbitri: Ionica Serea – Sebastian Gheorghe, Irina Mârt
Spectatori: 500

Farul: Curca – Matel, RASTOVAC, Pahor, G.Mendy – Pantelie (46 Bacila), Larie, RUSMIR, Chico (90 Fatai) – ALIBEC, Gosic (77 Voiculet)
Antrenor: Ion Marin

Gloria Buzau: Zimmermann – Bonfim, Mera, Ratiu, Vlaicu – Ademar (56 Ad. Popa), MATEI, Fl. Sandu (85 Popovici), Poparadu – Axente, Vigariu
Antrenor: Constantin Cârstea

Au marcat: Rusmir (19), Alibec (52)

STEAUA – FC VASLUI (1-1)

Arbitri: Ovidiu Hategan – Aurel Onita, Ionel Popa
Spectatori: 12.000

Steaua: Zapata – Ogararu, Baciu, GHIONEA, GOLANSKI – Ov. Petre – NICOLI A (87 Tiago), B. STANCU, Toja, D. Moreno (70 Semedo) – Kapetanos (81 Litu)
Antrenor: Marius Lacatus

FC Vaslui: KUCIAK – BUHUS, Farkas, Cânu, Hugo Luz – Genchev, Pavlovic – Ad. Gheorghiu (67 Ljubinkovic), WESLEY (90 Zubar), MILISAVIJEVIC – Burdujan (46 Temwanjera)
Antrenor: Viorel Moldovan

Cartonas rosu: Toja 85
Au marcat: B. Stancu (27) / Wesley (8)

FC TIMISOARA – FC ARGES 2-1 (1-1)

Arbitri: Alexandru Tudor – Octavian Sovre, Nicola Meghesan
Spectatori 8000

FC Timisoara: Pantilimon – Badoi, Luchin, Cisovsky, Latovlevic – Goga (44 Borbely), ALEXA, STANCU – KARAMIAN, Parks (46 Magera), Bucur (75 Rusic)
Antrenor: Gavrila Balint

FC Arges: Bosneag – Stan,  Lacusta, Balasa, Bazzi – NASTASIE, Tanase, Tames (79 Voicu), Stan (71 Badea) – Voiculet (46 Dulcea), Kamara
Antrenor: Ionut Badea

Au marcat: Lacusta (19 ag), Stancu (85) / Nastasie (8)

O ELUL – GAZ METAN 3-1 (3-1)

Arbitri: Augustus Constantin – Adrian Vidan, Mircea Orbulet
Spectatori: 3000

O telul: KOLEV – C. Sârghi, S. Costin, Jelev, SALAGEAN (81 Ibeh) – S. Ilie, IORGA (84 Avram), G. Giurgiu, BOURCEANU, Viglianti (70 Elek) – G. PARASCHIV
Antrenor: Petre Grigoras

Gaz Metan: Vâtca – F. Lazar, Markovic, Nohai, Semeghin (46 Kubala) – Edson, Zaharia, Hoban, TODEA (67 Pârvulescu) – DUDI A, Boaru
Antrenor: Cristian Pustai

Au marcat: Paraschiv (13, 43), Iorga (38) / Todea (19)

URZICENI – FC BRASOV 0-0

Arbitri: Alexandru Deaconu – Cristian Nica, Dan Rosu
Spectatori: 4000

Urziceni: ARLAUSKIS – EPAMINONDA, GALAMAZ, Mehmedovic, BORDEANU – Gomez (72 Brandan) – Todoran (72 D. Varga), Apostol, Paduretu – Danalache, Bilasco (85 Rusescu)
Antrenor: Dan Petrescu

FC Brasov: COMAN – Voicu, Abrudan, Nae Constantin, Ezequias – Roman, MALDARASANU, Paulo Adriano, M. Cristescu (90 Ilyes) – BUGA (81 Hadnagy), Surdu (64 Sburlea)
Antrenor: Razvan Lucescu

GLORIA BISTRI A – RAPID 1-3 (0-2)

Arbitri: Cristian Balaj – Zoltan Szekely, Ioan Onicas
Spectatori: 6000

Gloria Bistrit a: Tatarusanu – Velcovici, Ciuca, J. PEDRO AZEVEDO, Miclaus (64 Silvasan) – C. Petre, NALA I, R. Marginean (46 Sânmartean), Enescu (46 D. Zaharia) – Hora, Dan Roman
Antrenor: Ioan Ovidiu Sabau

Rapid: E. ANDRADE – Maftei, Fernandes, M. Constantin, Bozovic – GRIGORIE, C. Lazar, J. P. ANDRADE, CESINHA (88 E. Dica) – SPADACIO (Pitbull 81) – DJALOVIC (J. P. Pinto 72)
Antrenor: Marian Rada

Au marcat: J. Pedro (69) / Djalovic (25), Cesinha (33), J. P. Andrade (86)

CFR CLUJ – CS OTOPENI 1-0 (0-0)
Arbitri: Mugurel Draganescu – Dragos Iliescu, Mircea Toderici
Spectatori: 6000

CFR Cluj: Nuno Claro – PANIN, Cadu, Galliasi, Viera – Dani – Culio (59 DEAC), Peralta (54 Mara), Pereira (75 RUIZ) – DUBARBIER, Kone
Antrenor: Ales Jindra

CS Otopeni: CR. MUNTEANU – Cl. Dumitrescu, Diogo, L. IVAN, I. RADA (61 S. Pana) – Fl. Manea, Pârvu, Margarit (70 Panait), LAZIC – Chiacu, L. Ganea (64 Kalle)
Antrenor: Liviu Ciobotariu

A marcat: Ruiz (88)

DINAMO – PANDURII (3-0)
Arbitri: Lucian Dan – Sorin Caia, Daniel Demetrescu
Spectatori: 5000

Dinamo: Lobont – Scarlatache, Tamas, Moti, Diabate – NDoye – Torje (82 Zicu), Danciulescu, Ad. Cristea (46 Mitea) – M. Niculae, Niculescu (67 Izvoranu)
Antrenor: Mircea Rednic

Pandurii: Stanca – Rusu, A. Rus, Chibulcultean, Cardoso – Stancu (65 Hidisan), Vancea, Fl. Stânga, Pacurar (47 Iordache) – Vasilache (76 Lutu), Piturca
Antrenor: Sorin Cârtu

Au marcat: M. Niculae (2), Cl. Niculescu (28), Zicu (90)

Vedeta etapei: Gabriel Paraschiv
A marcat o dubla contra Mediasului. Golgheter, alaturi de Spadacio.

Trompeta etapei: Sorin Corpodean
L-a eliminat eronat pe Mitchell în meciul Iasi-Craiova.

Clasament:

1. Dinamo Bucureşti 18 12 2 4 28-13 38 (8)

2. Unirea Urziceni 18 11 2 5 28-14 35 (10)

3. FC Timişoara* 18 11 5 2 34-21 32 (11)

4. CFR Cluj 18 9 5 4 25-13 32 (2)

5. Rapid Bucureşti 18 9 4 5 25-18 31 (4)

6. Steaua Bucureşti 18 7 9 2 25-14 30 (3)

7. Universitatea Craiova 18 7 7 4 23-17 28 (1)

8. FC Argeş 18 8 3 7 25-23 27 (3)

9. Oţelul Galaţi 18 7 5 6 25-21 26 (-4)

10. FC Vaslui 18 7 5 6 20-17 26 (-1)

11. FC Braşov 18 5 9 4 14-13 25 (-1)

12. Farul Constanţa 18 6 4 8 16-24 22 (-8)

13. Gloria Bistriţa 18 6 3 9 18-20 21 (-9)

14. Pandurii Târgu Jiu 18 5 6 7 17-25 21 (-3)

15. Politehnica Iaşi 18 5 4 9 14-25 19 (-11)

16. Gaz Metan Mediaş 18 4 3 11 19-34 15 (-9)

17. CS Otopeni 18 2 3 13 14-32 9 (-15)

18. Gloria Buzău 18 0 3 15 6-32 3 (-21)

* FC Timşoara a fost penalizată cu 6 puncte de FIFA.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here