Amical: Steaua – Wisla Cracovia 0-0

0
68

Steaua Bucuresti a remizat vineri, scor 0-0, cu formatia poloneza Wisla Cracovia, intr-un meci in care jucatorii celor doua echipe au fost la un pas de bataie si in care francezul Habib Habibou a debutat la formatia din Ghencea.

Tehnicianul Marius Lacatus a inceput jocul cu urmatoarea formula: Zapata (Vatca 30) – Golanski, Radoi, Rada, Nesu – Nicolita, Lovin, Ov. Petre (Baciu 23), Surdu – Dica, Neaga.

In minutul 23, Ovidiu Petre a fost inlocuit cu Eugen Baciu, dupa ce a acuzat o accidentare la piciorul stang.

In minutul 43, jucatorii celor doua echipe au fost la un pas de o incaierare generala, dupa o intrare mai dura a lui Golanski. Spiritele s-au calmat odata cu interventia celor doi antrenori.

Lacatus a inceut repriza a doua cu urmatoarea echipa: Vatca (Cernea 60) – Ninu, Goian, Ghionea, Nesu – Nicolita, Baciu, Bicfalvi, Neaga (Plesan 65) – Dica (Habibou 65), V. Badea.