Amical: Steaua – Lokomotiv Sofia 1-0

0
60

FC Steaua a invins, cu scorul de 1-0 (0-0), formatia bulgara Lokomotiv Sofia, intr-un meci amical disputat joi, la Larnaca, obtinind a cincea victorie din tot atitea posibile in Cipru, informeaza site-ul oficial al gruparii din Bulevardul Ghencea.

Golul echipei Steaua a fost marcat de atacantul peruan Andres Mendoza, in minutul 54.

Stelistii, care ramin neinvinsi in amicalele disputate in acest an, vor reveni in tara in aceasta noapte.

Antrenorul Marius Lacatus a trimis in teren urmatorii jucatori: Zapata (Vitca ’46) – P. Marin, E. Baciu, Rada (Ghionea ’65), Dino Eze (Golanski ’69) – Surdu (Neaga ’60), Lovin, Plesan, Andres Mendoza (Al. Iacob ’71) – Dayro Moreno (Mustata ’78), V. Badea.

In minutul 71, Andres Mendoza a fost eliminat de pe teren dupa ce a lovit cu mingea un adversar. Arbitrul a permis ca in locul acestuia sa intre alt jucator.