Amical: Steaua – Jeff United 2-1

Steaua a incheiat victoriosa seria amicalelor din aceasta iarna, dupa ce a invins, vineri, in ultima partida de verificare sustinuta in cantonamentul din Antalya, formatia japoneza Jeff United, scor 2-1, informeaza site-ul oficial al echipei din Ghencea.

Steaua a deschis scorul in minutul 15, prin Dica, dupa ce atacantul stelist a reluat spectaculos o centrare venita de la Mendoza. Cinci minute mai tirziu a fost rindul lui Dica sa centreze bine pentru Lovin, care a majorat diferenta ros-albastrilor. Japonezii au redus din diferenta in minutul 66, prin Daisuke Saito, care a inscris cu capul dupa un corner.

Steaua a inceput meciul cu urmatoarea formatie: Zapata – Golanski, Goian, Ghionea, Emeghara – Nicolita, Lovin, Plesan, Mendoza – Dica, Pepe Moreno.

Dupa pauza, la Steaua au mai jucat Vitca, Baciu, Petre Marin, Neaga, Surdu, Dayro Moreno, Radoi, Rada, Ovidiu Petre, Eze si Badea.

Stiri recente

Naționala României de polo va debuta împotriva Greciei, la Jocurile Olimpice

Naţionala României de polo va evolua cu echipa Greciei, în primul meci din Grupa A de la Jocurile Olimpice,...