Amical: Steaua – FK Zeta 2-1

0
84

FC Steaua a invins, miercuri, cu scorul de 2-1 (1-1), formatia FK Zeta Golubovci, liderul campionatului din Muntenegru, in primul meci amical al stagiului de pregatire din Antalya, raminind neinvinsa in 2008, informeaza site-ul oficial al gruparii “ros-albastre”.
FK Zeta a deschis scorul in minutul in minutul 5, prin Dalac, din penalti, dupa un fault al lui Zapata asupra lui Novovici. Steaua a egalat in minutul 45, prin Nicolae Dica, tot din penalti, dupa un fault asupra lui Jose Moreno. Golul victoriei echipei din Bulevardul Ghencea a fost marcat de Romeo Surdu in minutul 86, el aflindu-se la prima reusita pentru Steaua.

Dica este golgheterul Stelei in meciurile amicale din acest an, cu trei reusite, dintre care doua din penalti.

Antrenorul stelist Marius Lacatus a trimis in teren urmatorii jucatori: Zapata (Cernea ’46) – Golanski (P. Marin ’81), D. Goian (Rada ’81), Ghionea (E. Baciu ’81), Emeghara (Nesu ’70) – Nicolita (Neaga ’70), Ov. Petre (Lovin ’58), Dayro Moreno (Plesan ’58), Andres Mendoza (Surdu ’58) – N. Dica, Jose Moreno (V. Badea ’70).