Amical: Rapid – Lokomotiv Sofia 3-4

0
100

Rapid a pierdut, marti, cel de-al treilea meci amical disputat in Cipru, scor 3-4, cu ocupanta locului doi din campionatul Bulgariei, Lokomotiv Sofia.

Golurile Rapidului au fost marcate de Emil Dica (foto), in minutele 15 si 80, ambele din penalty, si Sapunaru (17), care a reluat in poarta o recentrare a lui Pierre Boya. Pentru bulgari au marcat Dobrev, in minutul 9, care a inscris cu capul din careul de sase metri, dupa ce apararea rapidista l-a scapat din marcaj, Dilas (30), dupa ce l-a driblat cu usurinta in careu pe Maftei. In primele cinci minute din repriza a doua, Lokomotiv a punctat de doua ori, dintr-un penalty dictat in urma unui hent al lui Leonard (47), si prin Antunovic (51), printr-o lovitura de cap.

Mircea Rednic a inceput partida cu urmatoarea formula: Marinescu – Sapunaru, Maftei, M. Constantin, Bozovic – E. Dica, Lazar, Grigorie, Cesinha – Pancu, Boya. Dupa pauza au mai evoluat: Andrade, Leonard, I. Stancu, Grigore, Rubins, Burdujan, Griffiths, Despotovic.

Andrade a fost eliminat in minutul 90 pentru un hent in afara careului, locul sau intre buturi fiind luat de Marinescu.